Kredyt hipoteczny – cel i przeznaczenie

Kredyt hipoteczny, potocznie nazywany mieszkaniowym, jest to rozwiązanie pozwalające zaspokoić potrzeby mieszkaniowe, zrealizować marzenia o zakupie własnego mieszkania, działki budowlanej  lub budowie domu. Można go przeznaczyć na inne cele związane z nieruchomością, którą już posiadamy np. remont, wykończenie wnętrza, spłata innych zobowiązań. Pochodnym rozwiązaniem jest pożyczka hipoteczna, z której środki można przeznaczyć na dowolny cel.

Jak i od czego zacząć?

Zazwyczaj po podjęciu decyzji o zakupie nieruchomości rozpoczynamy jej poszukiwania na portalach lub stronach biur nieruchomości. Zdarza się, że znajdujemy mieszkanie i ładne i w przystępnej cenie. W obawie przed tym, że ktoś nas ubiegnie, szybko dogadujemy się ze sprzedającym i podpisujemy umowę przedwstępną, wpłacamy zadatek i … zaczynają się problemy.

Podekscytowani udajemy się do banku lub eksperta kredytowego, żeby złożyć wniosek kredytowy. I w tym momencie zderzamy się z rzeczywistością. Często zdarza się, że brakuje zdolności kredytowej, bo za niskie dochody, bo umowa o pracę jest zawarta na zbyt krótki okres, bo działalność rozliczana jest w nieakceptowalnej formie lub posiadamy za niski wkład własny. Przykłady można mnożyć. Zdarza się również, że potencjalny klient w przeszłości miał problemy z obsługą zobowiązań, a jego historia kredytowa jest daleka od ideału.  Zaczynają się nerwy i obawa, że nie zamieszkamy w wymarzonej nieruchomości, a co gorsza przepadnie wpłacony zadatek. Żeby uniknąć podobnych scenariuszy, wskazane jest zachowanie odpowiedniej kolejności działań.

Jeśli wiemy, że w przeszłości nie mieliśmy żadnych złych „przygód” przy spłacaniu kredytów czy limitów w ROR lub kart kredytowych, warto sprawdzić czy, gdzie i na jakich warunkach możemy otrzymać kredyt. No ale jak zacząć? Iść do banku, czy szukać eksperta?      Ze względu na wygodę, oszczędność czasu, bezpieczeństwo oraz innowacyjny proces kredytowy  najlepszym i najszybszym sposobem jest skorzystanie z platformy kredytowej Credit Space

W kilku szybkich krokach otrzymamy porównanie ofert wg. parametrów spełniających nasze oczekiwania oraz listę wymaganych dokumentów niezbędnych do złożenia wniosków. To pozwala na szybkie zapoznanie się z warunkami kredytowymi. Co dalej? Zazwyczaj w ciągu doby skontaktuje się z Wami ekspert kredytowy Credit Space, aby dopasować najkorzystniejsze oferty do Waszych możliwości, omówić przebieg transakcji oraz listę niezbędnych dokumentów. Kolejny etap to elektroniczne wypełnienie danych niezbędnych do złożenia wniosków, bez konieczności spotkań i „ręcznego” wypełniania formularzy oraz czasochłonnej biurokracji. Wszystko z „poziomu kanapy” i bez wychodzenia z domu. Kolejny krok to już tylko podpisanie wniosków kredytowych, w wybranych bankach również zdalnie i oczekiwanie na decyzję kredytową…pozytywną?

Twój ekspert

Marek Czyżniejewski

Ekspert kredytowy Credit Space